Чому Ліжка з натурального дерева- це найкращий вибір?
Здоровий сон - один із найважливіших компонентів життя будь-якої людини. Купуючи ліжко, більшість людей зосереджуються на покупці нового матраца, адже врешті-решт матрац – це те, що забезпечує комфорт, чи не так? Одним із предметів меблів, який найчастіше забувають, є ліжко.
Основою гарного нічного сну є якісне ліжко, включаючи каркас. Такий, який не скрипить, щойно ви сідаєте, надає вам необхідну підтримку та комфорт і поєднує в собі практичність із стильним зовнішнім виглядом. Ліжко це деталь інтер’єру, яка ключова у спальні, яка має створити комфорт та атмосферу затишку.
Дерев`яне ліжко Виробника Естелла – матеріал Бук.
Дерев яні меблі для спальні це справжня «класика жанру». Вироби з масиву широко представлені як в елітних, так і в недорогих лінійках практично всіх виробників меблів. Дерев'яні ліжка абсолютно натуральні та екологічні, ніколи не виходять із моди і здатні надати будь-якій спальні затишний вигляд.
Різні породи дерева, з яких виготовляються меблі, мають свою кольорову гаму і текстуру, тому підібрати відповідний до інтер'єру варіант не складе труднощів.
Найміцніші та довговічніші ліжка виготовляються з твердих порід деревини.
Хоча тут є свої нюанси. Наприклад, ясен боїться різких перепадів температур, а дуб та бук можуть тріснути від сильних ударів. Крім того, обробка твердих сортів деревини - технологічно складний та витратний процес, що відбивається на вартості готових виробів. Варіанти матеріал каркасу яких виготовлений з дерева ( еко масив ) – це далеко не економ варіант, вартість відповідає якості деревини.
Дерев`яне ліжко Виробника arbor drev – матеріал Бук/Сосна на вибір.
Деревини хвойних порід (сосни, ялини) та вільхи називається м'якою. Працювати з нею – одне задоволення, тому такі ліжка коштують дешевше. На жаль, ця медаль має і зворотний бік: легкий і податливий масив не витримує сильних механічних навантажень, а при ударах на його поверхні залишаються вм'ятини. Таке ліжко прослужить менше, зате його легко можна буде відновити при незначних пошкодженнях.
Ще дешевше обходяться щитові меблі, для виробництва яких використовуються також натуральні, але склеєні бруски. За своїми характеристиками такі ліжка мало чим поступаються дерев'яному масиву і навіть мають деякі переваги - менше реагують на зміну вологості, а тому рідше тріскаються «живо».
Кілька переваг дерев’яних ліжок:
1. Дерево -це про міцність конструкції. Цей показник особливо важливий, якщо потрібно двоспальні ліжка.
Міцність - це конкретна і помітна міра для визначення якості ліжка. Тверді дерев’яні ліжка дають вам можливість зробити довгострокову інвестицію, оскільки вони можуть служити протягом усього життя і навіть поколіннями, якщо за ними правильно доглядати. Гарантія на такі вироби – досить тривала.
2. Дерев’яні рами ліжок не заважатимуть вам спати вночі.
У порівнянні з металевими каркасами ліжок якісні деревяні ліжка набагато менше скриплять. Отже, людина, яка спить у дерев’яному ліжку, менш вразлива до роздратування від скрипучого ліжка, яке не дає йому спати вночі.
3. Ви можете вибрати з безлічі варіантів обробки.
Дерево є популярним матеріалом, оскільки його можна фарбувати та повторно фарбувати, щоб підібрати різні відтінки. Дерев яне ліжко дає вам універсальність, щоб адаптувати ліжко відповідно до решти вашої спальні, коли вона розвивається та змінюється. Фарбування деревини також дає вам можливість справді зробити щось своє. Подібним чином кожна дерев’яне ліжко пропонує унікальний візерунок деревини, щоб посилити відчуття оригінальності, якого так часто бажають покупці.
4. Дерев'яні ліжка створюють відчуття затишку та тепла
Спальню часто роблять найзатишнішою кімнатою в домі, і дерев’яні ліжка добре підкреслюють це почуття.
Незважаючи на всю різноманітність матеріалів, що використовуються для створення ліжок, масив дерева, як і раніше, вважається лідируючим за всіма показниками: естетикою, практичністю, довговічністю, екологічною чистотою, безпекою. Втім, назва «масив», що об'єднує, багатогранно — деревина різних порід дерева сильно відрізняється. Щоб вибрати матеріал ліжка з урахуванням умов експлуатації та запланованих навантажень, потрібно знати властиві окремим породам властивості.
До розряду індивідуальних побажань відносять: ціна, або ефектність малюнка. Останній фактор відіграє роль, якщо залучають природні або напівпрозорі кольори меблів. Щільне покриття у відтінках Венге, Слонова кістка, Олива, Каштан має практично однорідний тон, мінімізуючи відмінності у грі напівтонів фактури. Краса фактури впливає на вартість, тому що за відсутності шпонування потрібен трудомісткий підбір фрагментів дерева зі схожим малюнком для окремих деталей виробу.
Щільність матеріалу.
Найважливіша якість деревини – щільність. За цим показником усі сорти ділять на:
Останні практично не використовуються у масовому меблевому виробництві через завищену ціну за рахунок складнощів створення продукції.
ТОП популярних порід деревини у меблевому виробництві ми охарактеризували у таблиці нижче.
Порода деревини
Характеристика
Переваги
Масив дуба
Класика на віки. Деревина дуба має світлий, трохи жовтуватий відтінок, виражену фактуру з благородним малюнком. Ліжка матеріал дерево дуб – особливо ціняться у виготовленні двоспальних ліжок.
Це дерево відрізняється великою міцністю, стійкістю до пошкоджень. Незважаючи на в'язкість деревини, дуб піддається обробці за умови, що використовуються різці особливої, високої загартування. Ліжко з масиву дуба - річ, здатна без проблем прослужити не один десяток років. Незаперечна перевага матеріалу - стійкість до гниття.
Масив ясена
Практичний та виразний. У цього дерева дуже незвичайний відтінок, що отримується при знебарвленні - це красивий, благородний колір сивини.
За своєю міцністю, довговічністю ліжко з ясена може зрівнятися з меблями з дуба, при цьому ясен значно дешевше. У ясеня світла деревина, виражений лініями хвилястий малюнок зрізу без чітких серцевих променів, що розширює можливості колорування та дизайну при виготовленні предметів обстановки.
Масив бука
Матеріал бук - довговічний та міцний. Твердий та стійкий до механічних ушкоджень, цей матеріал служить десятиліття. Один з найпопулярніших в україні.
Він чудово підходить для виготовлення ліжок. Бук швидко вбирає вологу, у тому числі з повітря, тому з нього зазвичай не роблять меблі для ванних кімнат та кухонь. Бук рожево-коричневий відтінок деревини, матеріал легко фарбується, лакується, відбілюється. Має менш контрастну виразність малюнка та трохи меншу вартість, ніж у ясена.
Масив сосни
Дешевий та корисний. У сосни гарний бежево-жовтий колір, з легкими рожевими переходами.
Важливий плюс матеріалу - податливість в обробці, тому сосну використовують і для виробництва меблів, які потім лакуються, і для виготовлення каркасу з подальшим покриттям шпоном. Важливо знати, що сосна досить легко дряпається, тому для будинку, де є домашні тварини чи маленькі діти, краще взяти ліжко з іншого матеріалу. Ще одна особливість деревини, яку високо цінують - здатність виділяти фітонциди, які благотворно діють на здоров'я. Сон на ліжку з такого матеріалу буде здоровим та міцним.
Масив горіха:
Вражаюча різноманітність тонів. У горіха гарна деревина з неоднорідним фарбуванням волокон. Надзвичайно популярний відтінок – горіх темний.
Найціннішим сортом вважається американський чорний горіх, який навіть не потребує тонування, наскільки його природний відтінок гарний. Матеріал щільний, але легко піддається обробці, у тому числі фігурному різанні. Великий вміст дубильних речовин надає йому ще однієї якості - простоти фарбування в будь-які тони, від найсвітліших до насичених темних.
Масив модрини
Примхлива краса. Дуже приємний червонувато-бурий відтінок деревини модрини робить її бажаною гостею на меблевих фабриках.
Однак матеріал капризний: через велику кількість смол у стовбурі. Робота з ним вимагає частої заміни інструментів, а неправильне сушіння може призвести до появи тріщин, що впливають на якість меблів.
Плюси ліжок із масиву
Якщо у вас проблеми зі сном або ви хочете покращити дизайн Вашої спальні, можливо, вам пора змінити ліжко. Остаточні властивості матеріалу багато в чому визначаються обраною породою і ступенем її обробки, що включає внутрішні просочення і нанесення зовнішніх захисних шарів. Крім краси, дерево має чимало практичних переваг на відміну від дсп. Це екологічність, гіпоалергенність, стійкість до навантажень. Дерев'яні меблі не боїться збирання та розбирання, наприклад, якщо вам потрібно перенести ліжко в іншу кімнату або розібрати для переїзду.
Дерев’яне двоспальне ліжко коштують трохи дорожче, але вони того варті. Вони мають незмінну якість і приносять тепло в спальню, завдяки природному зовнішньому вигляду породи дерева, що надає кімнаті неймовірного характеру. Найкраще те, що дерев’яні двоспальні ліжка не потребують подальшого догляду, ви платите за хорошу якість.
Далі ми розглянемо типи деревини, які використовують виробники, різні стилі дерев’яних ліжок, які можна знайти на ринку України ( країна-виробник україна), на що слід звернути увагу, купуючи дерев’яне ліжко, як доглядати за новим ліжком. Для початку охарактеризуємо різні породи деревини.
1. Ясень. Ретельно оброблена поверхня ясеня має виразний малюнок, у якого зовнішні шари і серцевина контрастують один з одним через чітку різницю структури. Колір матеріалу залежить від території росту дерева. Він може бути від блідо-піщаного до бежево-рожевого. Вважається, що має позитивну енергетику. Слабкою його стороною є низький захист від біологічного впливу комах та схильність до гниття, тому місцем встановлення такого ліжка має бути сухе та тепле приміщення.
Сам матеріал характеризується:
• гарною щільністю (0,8 т/м3);
• не виявляє схильності до розтріскування;
• при необхідності може бути вигнутий.
2. Сосна. Соснові ліжка – найдешевші за ціною через доступність сировини. Вихідний матеріал має характерний теплий малюнок з смугами, що чергуються від світло-жовтого до бурого кольору. Він насичений смолистими речовинами, що виділяють фітонциди, що позитивно впливають на серцево-судинну та дихальну систему людини. Дошка з нього виходить досить міцна та легка – всього 0,52 т/м3. Мала щільність сосни має і негативний ефект: при механічному впливі її поверхні можуть залишатися вм'ятини і подряпини.
3. Вільха. При доступній собівартості вільха дозволяє виготовляти якісні ліжка будь-якої конструкції та декоративного оформлення. Вона легко піддається різним методам механічної обробки, добре тримає задану форму, не вбирає запахи і майже не розтріскується навіть після тривалої експлуатації. Для запобігання гниття її обов'язково просочують захисними сумішами.
4. Береза. Березовий масив майже не має сучків і має світле, майже біле забарвлення. З роками на ньому можуть проступати лінії річного зростання, що лише додає красу зорового сприйняття поверхні. При щільності 0,65 т/м3 вона добре обробляється механічними способами та відрізняється високою міцністю. Матеріал чутливий до контактів з вологою та погано пручається проникненню комах-шкідників. Встановлюють такі ліжка тільки в сухих опалювальних приміщеннях.
5. Дуб. Дуб – класичний варіант для виготовлення добротних меблів. При щільності 0,7 т/м3 він із запасом витримує критичні для інших порід навантаження, добре піддається розпилу та фрезерування, при необхідності може бути вигнутим. У нього чітко виражена текстура з широкою гамою світлих і темних тонів. При правильній експлуатації матеріал може служити десятки та сотні років, лише набираючи з роками міцність. Такі ліжка не можуть коштувати дешево. Купуючи такі меблі треба бути готовим до її відносно великої ваги. Характерна риса дуба – схильність з часом до розтріскування без погіршення механічних характеристик та поступове потемніння поверхні. Для зменшення проявів цього ефекту фахівці рекомендують вибирати для встановлення дубових виробів кімнати із стабільним мікрокліматом.
6. Бук. Меблі з бука завжди естетично привабливі через чіткий малюнок річних кілець, які спочатку мають світлі відтінки, але поступово з роками набувають червоних або коричневих тонів. Така деревина може похвалитися міцністю, податливістю в обробці та досить високою щільністю (0,75 т/м3). У стабільно сухому мікрокліматі житлових кімнат вона прослужить десятки років. На моделі з буку термін виготовлення 20-40 робочих днів.
На нашій сторінці з дерев`яними ліжками ви знайдете різні стилі ліжок. Ми пропонуємо ліжка з сосни та дуба, листяних та хвойних порід. Ви знайдете:
• Стандартне дерев'яне ліжко. Вони елегантні та мають традиційний вигляд, а також різні ніжки (високі, низькі або без підніжки). Узголів’я бувають рейками або панелями. Ліжка двоспальні мають спальне місце зазвичай від 160 см. Ширина спального місця може бути і менша, проте саме 160 + см. визначаються як повноцінні двоспальні ліжка. Зазвичай тумби для спальні виготовляють разом з моделлю ліжка.
• Деревяні ліжка з наявністю коробу для речей, місцем для зберігання під ламельним каркасом. Деякі з наших ліжок, як-от ліжка з підйомним механізмом та ліжка з ящиками, мають місце для зберігання. Вони ідеально підходять для невеликих спалень, де потрібно максимально використати кожен сантиметр простору. Підйомний механізм та наявність коробу для речей має значні переваги. Ви можете зберігати постільну білизну, одяг або інші речі під ліжком і звільнити місце в спальні. Особливо популярні моделі виготовлені – бук наявність коробу.
• Дерев'яні двоярусні ліжка та кушетки. Це ще один зручний варіант, якщо у вас двоє дітей або є гості, але немає місця для постійного розміщення двох ліжок. Довжини спального місця має бути мінімум 190 см - щоб було зручно спати дорослій людині.
Яке ліжко найкраще підходить для сімейного затишку та створить необхідні умови для повноцінного сну?
Існує п'ять факторів, що визначають рівень комфорту:
•форма - зовнішній вигляд та функціональність;
•розміри – довжина спального місця та його ширина, висота стійки від підлоги;
•конструкція - каркас та матеріали ( для дитячої кімнати конструкція каркасу напряму відповідає за безпеку);
•основа для дерев'яних ліжок - визначає її безпеку;
•матрац – ортопедичні матраци бережуть ваше здоров'я.
Як вибрати тип ліжка та матеріал каркаса:
Для сімейної пари, яка віддає перевагу екологічним меблям, оптимальним вибором стане двоспальна модель прямокутної або квадратної форми з дуба, бука або ясена. Якщо подружжя має різну вагову категорію, краще взяти ліжко, спальне місце якого має суцільну основу, в інших випадках достатньо рейкового дна.
Якщо потрібне ліжко для самотньої людини на відносно нетривалий час, можна купити недорогу модель з сосни, ялини або осики (меблевий щит - теж гідний варіант). В цьому випадку краще себе покаже окрема основа-вставка на ніжках.
Власники просторої спальні можуть дозволити собі велике ліжко дерев’яне з шириною спального місця незвичайної форми: наприклад, кругле або овальне, якщо воно вписується у ваш інтер'єр. Краще, щоб воно було виготовлене з дерев'яного масиву чи металу.
Для тих, чия спальня оформлена в ультрасучасному стилі, чудовим доповненням інтер'єру стане шикарне коване або металеве ліжко класичної прямокутної форми. Це рішення рекомендується і алергікам, яким доводиться підтримувати в кімнаті ідеальну чистоту.
Для людей, які мають серйозні захворювання опорно-рухового апарату, а також літніх батьків, фахівці рекомендують купувати ліжко дерев'яне середньої висоти – обов'язково на рейковій основі та з регульованою рамою.
До вибору зручного та комфортного спального місця потрібно підійти обдумано, ретельно спланувавши всі дрібниці. Орієнтиром повинні бути не тільки естетичні переваги. В основі вибору зручного спального ложа враховуються використані виробником матеріали, розміри, функціональність та стильові особливості.
{{review.comment}}
Ваш відгук буде опублікований