UA | RU
Фільтри
Вибрані фільтри
 • {{filters.name_subproperty}}
Немає вибраних фільтрів
Ціна
Від
До
({{filters.prod_count}})
Сортувати:
По рейтингу

Нічого не знайдено

На жаль, по Вашому запиту нічого не знайдено :(

Каркаси і розкладушки під ортопедичні матраци та їх вибір

Для вибору відповідної основи-решітки потрібно знати важливі речі про існуючі типи та їх конструкцій та спиратися на встановлені критерії вибору основи під ваш матрац. Ми з радістю розповімо Вам про ці нюанси.

Необхідність ортопедичної основи

Важливість покупки відповідної опори під матрац з ортопедичними властивостями навряд чи викликатиме сумніви у споживача, який сподівається на тривалу та ефективну експлуатацію досить дорогого виробу. Тим більше, що сучасні ортопедичні матраци розробляються вже з урахуванням того, що їх використовуватимуть саме на ортопедичних каркасах.

Щоб бути впевненим у тому, що перед вами гарна ортопедична основа:

 • переконайтеся, що ламелі виготовлені з берези чи бука, вони мають видимих дефектів, сучків, зазубрин;
 • перевірте, що рама, будь вона металева чи дерев'яна, має гарний запас міцності, не грає під навантаженням і витримує вагу сплячих;
 • перевірте міцність закріплення ламелів на дерев'яній чи металевій рамі;
 • випробувайте вигнуті планки на пружинистість, натискаючи на них і отримуючи у відповідь амортизуючий ефект;
 • переконайтеся у відсутності скрипів при натисканні на ламелі у місці їх кріплення до рами

Існують підстави-трансформери, які розділені на кілька секцій, що регулюються за висотою та/або нахилом. Власник такої конструкції зможе піднімати зону узголів'я або задньої спинки, використовуючи вбудований підйомний пристрій (механічний або електричний). При підборі матраца для такої моделі може стати в нагоді рекомендація консультанта.

 

Ортопедичний каркас має ряд переваг, серед яких:

 

 • ідеальна підтримка матраца з посиленням його анатомічних та ортопедичних властивостей;
 • підвищена міцність конструкції, що без проблем витримує не тільки вагу сплячих людей;
 • підібрана форма підстави гарантує відсутність прогинів та деформацій матраца, що дає впевненість у його тривалому терміні служби;
 • можливість розміщення на поверхні матраців незалежно від жорсткості, пружинного або безпружинного типу будь-якої висоти;
 • забезпечення достатньої вентиляції та відведення вологи завдяки просвітам між рейками.

Подумайте! Порівняння цін показує, що зазвичай основа із закріплених на каркасі гнучких ламелів дорожча за цільну платформу з фанери або іншого матеріалу. Однак варто врахувати, що купувати найдешевші підстави не слід – таким конструкціям найчастіше властива недостатня жорсткість та міцність конструкції.

Найбільшого поширення зараз набули ортопедичні каркаси з металевого цільнозварного каркасу з березовими ламелями, укомплектовані власними ніжками. Вони є окремим виробом, який можна розташувати всередині раніше придбаного ліжка. Їх також можна використовувати і без ліжка як повністю самостійний предмет меблів. Очевидним плюсом є і те, що такий каркас не створює незручностей у разі зміни місця проживання, оскільки легко транспортуються.

 

Розміри

Якщо передбачається покупка односпального ліжка, то габарити основи повинні відповідати розмірам матраців із шириною 80-90 см та довжиною 190-200см. Однак можна замовити і ортопедичні підстави нестандартних розмірів.

 

Стандарти спального місця, розрахованого на двох людей, зазвичай становлять 160х200 мм. Вибираючи просторе двоспальне ліжко з ортопедичним ефектом, краще зупинитися на моделі з габаритами 180х200см, або 200х200см. Важливо! Чим більший розмір основи, тим більше має бути додаткових ніжок, крім стандартних 3-х по кутах. Оптимальна кількість таких додаткових ніжок становить від 1 до 4.

 

Різновиди латотримачів та ламелей.

Завдання ламельної основи полягає у передачі та амортизації зусиль від матраца, а також у правильному розподілі маси тіла та навантаження на хребет. Ламелі, виготовлені з березового або букового шпону, пропареного за технологією, здатні відмінно впоратися з таким завданням. Існують ламелі з бука, вони мають підвищену міцність, тому їх ціна вища, ніж ламелі з берези.

При виготовленні планок виробники застосовують ламелі шириною 3-10 см, рідко 11-12 см. У процесі закріплення ламелі розташовують з інтервалом 3-8 см. Стандартне число ламелей зазвичай сягає 14-15 штук на одне спальне місце.

 

Ортопедичні ламельні підстави прийнято ділити на 2 види:

 • З широкими ламелями. Ширина ламелей становить зазвичай від 5 см і більше, відстань між ламелями більше 4 см. Широколамельні основи підходять під матраци без пружин або з жорстким наповненням.
 • З вузькими ламелями. Універсальний тип основи, найбільш міцний: використовуються рейки шириною 3-5 см та відстанню між ними не більше 4-5 см. Підходить під усі сучасні види матраців, є рекомендованим для кращого ортопедичного ефекту.

 

 

Що вибрати – каркас із дерева чи з металу?

 

У сучасних ортопедичних основах зазвичай використовують рами з двох матеріалів:

Металева рама – цільна сталева міцна конструкція з металевого профілю, розрахована на тривалу експлуатацію. Складнощі можуть виникнути при внесенні в будинок, квартиру через неможливість розібрати частину. У такому випадку може допомогти розбірний варіант таких каркасів, проте він поступається цільнозварним у міцності.

Дерев'яна рама – натуральна конструкція з масиву дерева, що відрізняється невисокою вартістю, невеликою вагою, екологічною чистотою. Зазвичай це збірно-розбірний каркас.

Багато покупців цікавлять спальні місця, оснащені підйомним механізмом. Такі моделі здатні внести в обстановку порядок та ергономіку розміщення речей, звільнити частину житлової площі. Однак тут слід врахувати, що такі підстави мають комплектуватись спеціальними матрацами, вибір яких краще довірити фахівцям.

 

Рекомендації щодо вибору ортопедичної основи

 

Вид матраца. Якщо матрац без пружин та/або він високої жорсткості, то можна вибрати основу з ламелями, проміжок між якими становить 3-4 см або навіть більше. Загалом це матраци з широкими ламелями. Якщо матрац безпружинний, але м'який, або матрац оснащений незалежним пружинним блоком, то вибір слід зупинити на модифікації з планками, розташованими не більше 4-5 см один від одного, тобто на моделях з вузькими ламелями.

Золоте правило вибору: що менше відстань між рейками, то краще.

 

Розміри. Про відповідність габаритів основи та матраца слід подумати заздалегідь. Якщо матрац не підходить за розмірами, то господарям забезпечено відсутність комфортного відпочинку через матрац, що з'їжджає. Каркас треба купувати абсолютно тих самих розмірів, що і ваш матрац. Не більше та не менше. Якщо у вас залишаються сумніви, проконсультуйтеся з нашими фахівцями. При покупці ліжка отримайте від продавця рекомендації та фактичні розміри для покупки матраца та ортопедичної основи.

Вибирайте найкращу ортопедичну основу для повноцінного сну та розслаблюючого відпочинку на улюбленому ліжку!

 

 

Останні відгуки

{{review.product.name_p}} Всі відгуки
{{ review.name?.length > 0 ? review.name : 'Анонім' }} | {{review.date | formatDate(false)}}

{{review.comment}}

Немає приміток