Як вибрати ліжко для немовляти?
Народження малюка – радісна подія для кожної сім'ї, а підготовка всього необхідного – справа клопітка. Потрібно підготувати кімнату або окреме місце, купити коляску, автокрісло, шафку для речей... Звичайно ж, дитині знадобиться і власне ліжко для комфортного відпочинку та здорового сну! Батьки мають надзвичайно широкий асортимент на вибір, тому не просто в ньому зорієнтуватися. Як вибрати оптимальне рішення для своєї дитини?
Коли вибираєш ліжечко вперше, незрозуміло, на що потрібно звернути увагу. А за кілька місяців може виявитися, що качати ліжечко втомлюються руки, дитині тісно, або в кімнаті зовсім не залишилося місця. Тому для початку розлянемо види ліжечок для немовлят.
Види дитячих ліжечок та їх особливості.
1. За типом:
Класичний варіант. Відрізняється лаконічним дизайном. Є обгороджене високими планками спальне місце з можливостями регулювання висоти дна. У деяких варіантах один з бортів можна опустити або повністю демонтувати. Класичні дерев'яні колиски – це міні-варіант стандартних ліжечок для дітей з функцією заколисування.
В таких моделях найголовніше це можливість регулювати висоту спального місця з ростом дитини, це зроблено для зручності вкладання немовляти.
Ліжечко-гойдалка. Захитування немовляти акуратне і повільне - зовсім як у матері на руках. Важливо, щоб ліжечко-гойдалка для новонароджених мала фіксуючий механізм, що запобігає мимовільному розгойдування. Деякі варіанти оснащені коліщатками, їх можна легко переставляти в будь-яке місце в будинку. Вони можуть доповнюватись двома невеликими або однією місткою шухлядою для постільної білизни. Користуватися ними можна від народження до 3-4 років дитини.
Люлька-колиска. Завдяки компактним розмірам підходить навіть для невеликих квартир. У ній діткам дуже затишно, вони почуваються захищеними. Виконуються у доволі стандартному дизайні. При цьому колиска досить функціональна. Наприклад, може бути обладнана системою електронного похитування, що допомагає заспокоїти малюка і швидше укласти його спати, а також нічним підсвічуванням, знімними декораціями і т.д.
У комплекті можуть бути шухляди для речей, м'які матрацики, мобілі з іграшками. Окремі моделі трансформуються в пеленальний столик, а також комплектуються спеціальними ременями для перенесення. Розглядаючи такий варіант, пам'ятайте, що в середньому дитяча колиска розрахована на малюків від народження до 3-4 місяців, і лише деякими можна користуватися до досягнення ними 80 сантиметрів росту – це приблизно річний вік.
Ліжечко з маятниковим механізмом. Бувають поздовжні та поперечні. У першому варіанті ложе розгойдується в сторони, а в другому - вперед-назад. Такі плавні, розмірені похитування допоможуть швидше заспокоїти малюка, що раптово прокинувся або вередує. Дитяче ліжечко з маятниковим механізмом може бути універсальним, поєднуючи обидва ці способи.
Наявність фіксаторів дозволить користуватися ними з перших днів немовляти до 4 років, не переживаючи, що малюк, що підріс, випаде з неї. У таких моделях знімається передня стінка, регулюється положення дна. Вони оснащуються просторими висувними ящиками для зберігання.
Трансформери. Так називають ліжечка, які змінюють свою конструкцію зі зростанням дитини. Спочатку спальне місце невелике, але в міру дорослішання дитини може трансформуватися у просторіше ліжко: деякі виробники заявляють, що ліжко підійде від народження дитини до 12 років. Деталі, які тимчасово не використовуються, можна прибрати у комод або пеленальний столик. На перший погляд здається, що це допоможе заощадити на покупці нових меблів, але такий план має кілька недоліків:
Наприклад, ліжечко-трансформер 8 в 1 поєднує зручне спальне місце, пеленальний столик і комод, полиці, висувні шухляди та інші елементи. У міру зростання дитини всі вони знімаються, їх можна використовувати окремо.
В останні роки популярними серед батьків ліжечка-манежі. Спеціальна конструкція дозволяє їх компактно складати, а невелика вага легко транспортувати по квартирі, брати з собою в гості, поїздки або на природу. Деякі з таких моделей оснащуються колискою, пеленатором, різними корисними аксесуарами.
Якщо плануєте купити ліжко на виріст, треба додавати до росту дитини близько 30 см, інакше потім ноги у дитини звисатимуть. Спати на занадто вузькому ліжку теж незручно, тому що дитина може битися об бортики або ризикує впасти залежно від моделі.
Ще бувають круглі та овальні ліжка: у них немає гострих кутів, про які дитина може вдаритися, коли навчиться підтягуватися та вставати. Але їхнє спальне місце зазвичай коротше, ніж у прямокутних ліжках, а місця такі меблі займають більше – саме за рахунок округлень. Найпоширеніший діаметр круглого ліжка – 75 см, а у овальних ліжок розмір зазвичай 125×75 см.
2. За матеріалами:
Найпоширеніші – дитячі ліжка із масиву дерева. Саме вони, за дотримання всіх вимог, вважаються найкращими для малюків – міцні та екологічні, «дихають», гіпоалергенні.
Конкуренцію дерев'яним складають моделі із МДФ (плиткового матеріалу з деревних волокон). Вироби з нього дуже надійні та безпечні, тому що при їх виробництві не використовуються шкідливі смоли. Є варіанти виготовлені з МДФ, а також у поєднанні з деревом та ДСП.
Ліжка із ДСП приваблюють доступною ціною. Однак, цей матеріал може виділяти небезпечний формальдегід. Обов'язково потрібно уточнити у продавця сертифікати (гігієнічний висновок), щоб переконатися у відсутності шкідливих речовин.
Металеві ліжечка вирізняє цікавий дизайн. Сумніватися в їхній довговічності не доводиться. Вони прослужать багато років і не одній дитині. Серйозний мінус досить тільки висока вартість.
3. За формою:
Окрім звичних прямокутних моделей у продажу сьогодні можна знайти і нестандартні рішення:
Кругле ліжечко. У ній немовлятам навіть затишніше і комфортніше, а батьків приваблює швидше незвичайне виконання та відсутність кутів. Відмінний вибір на роки –прекрасний приклад економії та функціональності.
Найпопулярніше овальне дитяче ліжечко - це затишна колиска. А для практичних батьків, які звикли планувати свій бюджет, чудовим вибором стане красиве та багатофункціональне овальне ліжечко-трансформер. Залежно від моделі, вона також підійде дітям до підліткового віку.
Приставне ліжечко для новонароджених. Найчастіше виконується у прямокутній формі або напів овала. Її особливість полягає в тому, що її можна приставити до спального місця батьків впритул. Призначені для немовлят і мають невеликий розмір. Бічна стінка в них знімається, також можна регулювати висоту дна і фіксувати положення.
Немовлята особливо гостро потребують уваги батьків, тому гостро переживають, коли залишаються одні в колисці, тому починають вередувати. Психологи вважають, що найкращий час для привчання їх до самостійного сну – 1,5-3 місяці. Вони радять частіше класти малюка на його спальне місце, залишаючись поблизу, заспокоюючи його і розмовляючи з ним.
Як вибрати дитяче ліжечко?
Перед покупкою детально ознайомтеся з усіма характеристиками моделі та з'ясуйте, чи вони відповідають Вашим особистим та загальноприйнятим вимогам. Ці рекомендації стануть Вам у нагоді при пошуку:
Розмір дитячого ліжечка: існуючі стандарти
Власникам малогабаритних квартир, де кожен сантиметр на рахунку, доводиться розміщувати дитяче ліжечко враховуючи габарити в обмеженому просторі. Стандартні розміри ліжок для немовлят – 120 на 60 сантиметрів. У європейських країнах вони трохи більше – 128 на 68 см. За бажання можна знайти моделі та інших розмірів – вужчих або навпаки широких різної довжини. Однак, під них досить важко знайти потрібний матрац та інші постільні речі. Тому краще все ж таки виходити з стандартних розмірів.
Зверніть увагу ще й на те, який простір між рейками стінки: він повинен становити не більше 75 мм, інакше між ними може застрягти голова дитини. Я не знаю, яка була відстань між рейками на нашому ліжку, але коли виповнився рік, в отвори іноді попадали ноги — було некомфортно.
Механізми гойдання
Існує два типи ліжечок з можливістю заколисування - маятник або гойдалка. Ліжечка-гойдалки мають заокруглені ніжки (нижня частина дугою): власне механізму тут немає. Щоб дитина заснула, її має заколисувати хтось із батьків, припиняєш качати — ліжечко зупиняється.
Маятниковий механізм розгойдує колиску в одній із площин: вперед-назад або вправо-вліво. Він рухається довше, ніж гойдалка, яке рухи більш плавні. Але ліжечко з таким механізмом не можна ставити впритул до стіни або інших меблів, в запасі повинно залишатися близько 10 см - інакше ліжко не зможе гойдатися і постійно битися про перешкоду.
Дно ліжечка. У багатьох сучасних ліжечках можна регулювати висоту дна. Спочатку зручно користуватися верхнім положенням: батькам не потрібно глибоко нахилятися і навантажувати спину, а дитина поки не ризикує випасти з ліжечка. Але як тільки малюк навчиться перевертатися, дно краще опустити: так, щоб бортики були досить високі, якщо дитина займає вертикальне положення.
Дно буває рейковим – коли дошки укладають на певній відстані один від одного – або листовим. У ліжках з рейковим дном повітря циркулює краще, але варіанти цільного листа міцніші. Якщо вибираєте цільне дно, переконайтесь, що в ньому є отвори для циркуляції повітря: це допоможе правильно екплуатувати матрац, оскільки матрацики для немовлят зазвичай безпружинні, циркуляція повітря їм необхідна.
Постільні речі для немовлят також потрібно підбирати особливо ретельно:
Зрозуміло, важливі й умови, в яких відпочиває та спить дитина. Дитині має бути м'яко, тепло і затишно, а для цього потрібно якісне та зручне ліжечко. Чи не зайвим буде нічник з приглушеним світлом, щоб діток не лякала темрява в кімнаті.
{{review.comment}}
Ваш відгук буде опублікований